Spoznajte značku, ktorá oblieka slovenské hip-hopové hviezdy

  Kategórie: Kategória blogu,
24. Sep'17

Značka Carpe DM má tanec vo svojej DNA. Dobrava Míčka Škvaridlová sa začala venovať tvorbe kostýmov a štýlovým teplákom už počas aktívnej tanečnej kariéry. Najskôr navrhovala oblečenie pre seba a svoju tanečnú skupinu, originálny dizajn teplákového oblečenia však upútal pozornosť iných tanečníkov a širokej verejnosti. Vášeň pre tanec sa tak pretavila do lásky k originálnej a pohodlnej móde.

Prvými zákazníkmi Carpe DM sa stali práve tanečníci, hudobníci a športovci. Napokon, nájsť na trhu kvalitné a kreatívne oblečenie s voľnosťou pohybu skutočne nie je jednoduché. Carpe DM navyše tvorí z módu z exkluzívnych materiálov, ktoré sa pre sériovú výrobu bežne nevyrábajú. Vďaka niekoľkostupňovej kontrole a precíznemu spracovaniu sa oblečenie nezoderie a vydrží skutočne dlho. Dnes vďaka tomu obliekame aj špičku slovenskej hip-hopovej scény. Pozrite sa, ako Carpe DM nosia naši zákazníci.

Aj Majk Spirit má rád tepláky

Majk Spirit je rozhodne jeden z našich obľúbených klientov. Náš spoločný príbeh sa začal, keď nám vo firme zazvonil telefón – volal režisér Michal Nemtuda. Potrebovali navrhnúť a vyrobiť originálne fashion oblečenie, ktoré bude zosobňovať Majka Spirita a umocní atmosféru hudobného klipu „Zbojník“. Naša šéfka a módna návrhárka Dobrava dostala voľnú ruku na kreatívny návrh a výrobu. Hotové oblečenie mali Majk aj štáb možnosť vidieť až v deň natáčania klipu v Bratislave. Majk si teplákový kabát zamiloval, a tak naša práca dodnes získala viac ako 1,5 milióna videní v Majkovom videoklipe. Spolupráca sa rozbehla a Majk Spirit nosí oblečenie Carpe DM nielen v súkromí, ale aj na koncertoch a vo videoklipoch.

S Egom na turné Kontrafaktu

K hip hopu máme blízko, nadviazali sme preto spoluprácu aj s ďalšou hviezdou našej domácej scény, raperom Egom. Naše tepláky nechýbali ani na Kontrafakt tour a s Egom sme dokonca pripravili prvú slovenskú hip-hopovú kolekciu Ego pre mužov a ženy.

Dobrava EGO

V latino rytmoch Sangre Nueva

Sangre Nueva je profesionálna tanečná skupina, jediná svojho druhu na Slovensku, známa doma aj v zahraničí. Pracuje najmä so štýlmi Latino tradicional a Latino urbano, ale venuje sa aj tradičným latinsko-americkým tancom, ako kubánska Salsa, Samba, Bachata, Merengue, Rumba, Afro alebo Reggaetonu. Za doposiaľ najväčší úspech považuje skupina spoluprácu so známym kubánskym muzikantom El Médicom v rámci jeho turné. Musíme však vyzdvihnúť jedno meno, ktoré našu značku spojilo so skupinou, a to meno líderky, ktorou je tanečnica a choreografka Diana Brániková – Dee Reggaetonera. Temperamentná, pracovitá, kreatívna a vášnivá žena, ktorá si plní svoje sny a rozdáva okoliu radosť. Sme hrdí na spoluprácu s Dianou, ktorá je skvelou ambasádorkou našej značky.

Pre tanečnú skupinu sme navrhli a vytvorili dve sady kostýmov a pre Dianu sme vybrali kompletný šatník oblečenia Carpe DM. Dianu Bránikovú zbožňujeme ako talentovanú a profesionálnu umelkyňu, aj ako krásneho človeka, ktorý nás inšpiruje a robí nám radosť.

Na turné s DUOPOLY

Duopoly

Sme hrdí, že našimi ambasádormi sa stali DUOPOLY, ktoré tvorí Dj Tager a Dj Lucia Javorčeková. Obaja sú mimoriadne talentovaní hudobníci a patria k slovenskej aj európskej špičke. Naše tepláky im robia spoločnosť počas predstavení v kluboch aj v bežnom živote. „Čo sa týka módy, obaja k nej máme blízko. Sme stále na očiach. Takže pri tom chceme vyzerať dobre a ideálne sa cítiť pohodlne. Keď sme sa stretli s CARPE DM, bola to láska na prvý pohľad. Sme radi, že značka takej svetovej kvality vznikla tu u nás doma pod Tatrami a že jej zakladateľka Dobrava svojou zanietenosťou a vytrvalosťou dokázala doslova z ničoho urobiť niečo.“

Aj na fitness súťažiach s Martinou

Fitness martina carpe dm

Martina Sedlárová je jednou z najúspešnejších a najkrajších slovenských fitnessiek. Navyše, je rodáčkou z Novej Lesnej, kde má Carpe DM sídlo. Nafotili sme spolu fitness kolekciu a postavili sme na Martine celú kampaň. Fotenie vyšlo parádne. O to lepšie reprezentovala Carpe DM na súťažiach, získala 5. miesto na podujatí EVL's Prague Pro & Amateur Olympia Europe 2015, 8. miesto v súťaži Arnold Classic Europe Madrid 2015.